Uncategorized

Vítejte!

Ondřej Klein


Ahoj!

Právě si kladu otázku PROČ? Jednoduchou otázku proč se vlastně věnuji tématu výživy a proč mne tolik přitahuje a zajímá. Dobrá otázka, která má mnoho úhlů pohledu, tak si sám sobě a vám pokusím odpovědět.

Jako dítko školou povinné jsem měl pár kil navíc a samozřejmě to došlo do bodu, kdy jsem si řekl dost. Bez jakýchkoliv znalostí o výživě jsem se rozhodl zhubnout. Začal jsem jíst méně a sportovat více (jasná rovnice – vydáš více energie, než přijmeš a zhubneš, nebo ne :)? ). Tímto přístupem jsem dokázal zhubnout a vypadal jsem konečně trochu k světu. Avšak od té doby (možná už dříve) jsem velice snadno přibral a stačilo mi k tomu se jen „podívat na rohlík“. Divil jsem se, že někteří lidé můžou jíst, co chtějí a kolik toho chtějí a drží se na svojí váze. Začal jsem pátrat trochu do hloubky a o výživě jsem začal číst knížky a články na internetu. No sami víte, že v žádném jiném oboru nenajdete tolik protichůdných informací jako v oblasti výživy.

Touha dozvědět se více a více mě vedla k tomu, přihlásit se na Školu výživy MAHRA a pod vedením přísného, ale férového doktora Valenty a spousty dalších lektorů absolvoval sedmiměsíční intenzivní kurz – Poradce pro výživu. Pořád mi ale v té skládačce něco chybělo a tušil jsem, že je problém daleko komplexnější. To vyústilo v to, že jsem absolvoval bakalářské studium na Masarykově univerzitě v oboru Regenerace a výživy ve sportu.

Díky komplexnějším znalostem o výživě, fyziologii, biochemii a dalších lékařských oborů, jsem se začal sám intenzivněji dovzdělávat. Díky internetu je možné sledovat spoustu vědců, doktorů a bloggerů, kteří se věnují oboru, jenž vás zajímá. Našel jsem spoustu inspirativních lidí, kteří mi pootevřeli dveře do světa evoluce lidského druhu, alternativních výživových směrů, sportovní výživy, manipulace s příjmem potravy a třeba i téma vlivu potravy na hormonální rovnováhu organismu. Jelikož to všechno jsou lidé, kteří se věnují výživě vědeckým přístupem (mnohdy to jsou vědci nebo doktoři), tak jsem doslova hltal jejich informace. Zjistil jsem, že není všechno zlato, co se třpytí, co vyhovuje jednomu, škodí druhému a že univerzální výživová doporučení nejsou na místě. Léta nám bylo například předkládáno jako obecná pravda, že cholesterol a nasycené mastné kyseliny způsobují aterosklerózu, současná věda však toto tvrzení již před několika lety vyvrátila.

Mohl bych pokračovat dál, ale tomu se budeme věnovat v dalších článcích. Zpět k mé osobě. Pořád jsem neměl odvahu si alespoň založit blog, jelikož mi přišlo, že toho je tolik, co ještě musím znát. Naštěstí mi došlo, že stejně nikdy všechno znát nebudu a že mám znalosti, by se mohly hodit každému člověku, aby usoudil, jak si zlepšit zdraví díky životnímu stylu. Proto jsem se rozhodl založit tyto stránky, sdílet poznání a inspirovat vás ke zdravějšímu zítřejšímu JÁ.

Prošmejděte si pořádně zbytek webu a dejte třeba vědět, jak se vám líbí a jaké články by vás do budoucna zajímaly. Pro začátek si stáhněte třeba  E – book a za nedlouho se začnou objevovat nové příspěvky.

Buďte tím, kým chcete být.

Comments

comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *